کار در منزل برای خانم ها : بازیابی اعتماد به نفس و استقلال مالی

فهرست

کار در منزل برای خانم ها : بازیابی اعتماد به نفس و استقلال مالی

مقدمه

خانم و دوشیزه محترمی که در حال خواندن مقاله ما می باشید ، این متن صرفا برای شما نوشته شده است ، از اینکه وقتتان را به ما داده اید سپاسگذاریم. نوشته ای توسط زنی فعال در منزل و اجتماع برای شما بانوان عزیز که به کار در منزل ، شاغل هستید!!!  تا بدانید سایت آموزشی- اجتماعی " مهارت من" با افتخار از شما هم دعوت به همکاری می نماید.

درست خواندید شاغل! اگر چه شما حقوقی برای کارهای منزل دریافت نمی کنید اما کار کردن و فعالیت های مداوم و شبانه روزی شما به اعتقاد اینجانب  از حساس ترین و خسته کننده ترین مشاغل جامعه است. پیش تر مقاله ای با عنوان "شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها " ارائه کردیم که طرفداران بسیاری داشت. در این بحث قصد داریم برایتان شرح دهیم که شما چگونه می توانید عضوی فعال شوید و از مهارت هایتان کسب درآمد نمائید.

درابتدا مهم است که شما پی ببرید که در اختیار داشتن استقلال مالی برای یک زن اگرچه وی حتی خانه دار و خرجی بگیر همسرش هم که باشد ، فاکتوری بسیار مهم است. به قول مادر بزرگ ها یک زن خانه دار باید همیشه پولی در جایی پس انداز داشته باشد تا بتواند برای روز مبادا برای خود و خانواده در شرایط بحرانی کارگشا شود.

کار در منزل خانم ها

نقش بانوان در اقتصاد خانواده

در جامعه امروزی زنان همپای مردان برای رفاه خانواده تلاش می کنند، و به نوعی قصد اثبات موجودیت خود به اجتماع را دارند. از وقت خود نهایت بهره را میبرند و در واقع با کمک مالی به همسرشان ، به آرامش روحی و روانی خود هم کمک می نمایند. تغییرات سریعی که این سال ها در اجتماع اتفاق افتاده دیدگاه عمومی را نسبت به مسئله اشتغال بانوان بسیار عوض کرده است.

می توان بیان کرد که نه زنان در تصاحب مردان اند و نه مردان باید در تصاحب زنان باشند ، آن دو باید به کمک و یاری یکدیگر زندگی را هدایت کرده و نباید به ناعدالتی وزنه سختی ها به سمت یک نفر سنگین شود و همکاری های دو طرفه در همه موارد باعث استحکام روابط هم می شود.

مگر اینکه با مشورت و صلاحدید طرفین و انتخاب خانم ، خود بودن در منزل را ترجیح داده تا پرورش فرزندان را انجام دهد ، یا درآمد مرد خانواده آنقدر باشد که رفاه را تامین کند و یا مواردی که کار بیرون از منزل برای خانم زیان جسمی و روحی به همراه داشته باشد.

مهارت های بانوان

مهارت من : جایی برای مهارت های زنان خانه دار

در ابتدا تشکیل و راه اندازی سایت " مهارت من" فارغ از جنس و سن ، به تبادل مهارت ها و آموزه های هر فرد اتکا دارد. قشر وسیع زنان خانه دار هم بخش مهمی از اهداف ما بوده است. شما می توانید در منزل با حفظ حریمتان و با حفظ شخصیت اجتماعیتان به آموزش مهارت هایتان بپردازید. این فرآیند مطمئنا از شما وقت زیادی نمی گیرد ولی مطمئن باشید به هدفمند شدن شما کمک شایانی می کند .

شما درمنزل مسلما زمان خوبی در اختیار دارید ، با ای دانکه میدانم خانهری شغلی 24 ساعته است اما اگر بخواهید با برنامه ریزی می توانید چند ساعتی را هم به خودتان اختصاص دهید و هنرآموزی کنید. ما برای هنر شما ارزش بسیاری قائل هستیم و این را مطمئن باشید که مهارت و هنرتان در بیرون از منزلتان طرفداران بسیاری دارد.

احتمالا در ابتدا با خودتان فکر کرده و می گویید من چیزی برای یاد دادن ندارم !!! و شاید این جمله اولین و رایج ترین تفکر هر خانم باشد. اما ما به شما می گوئیم فقط اندکی دقیق تر فکر کنید ، برای خودتان وقت بگذارید و روی کاغذی فقط 5 مورد از مهارت های روزمره تان را بنویسید.

شغل برای خانم های خانه دار

کار در منزل برای خانم ها 

وقتی شروع می کنید با یادآوری آنها مشتاق تر می شوید. شاید بتوانید سریع تر از حد تصورتان آن را پر کنید . که اغلب نیز همینطور است. چرا که شما یک شاغل در منزل هستید ، شاغلی که سرشار از مهارت های خانه داری، همسر داری ، آشپزی و... است. جز خودتان چه کسی را سراغ دارید که توانایی هایی آنقدر فوق العاده داشته باشد ؟ برای مثال بتواند همزمان از فرزند سرماخورده اش مراقبت کند ، همان موقع لباس ها را برای اتو زدن تفکیک کند ، به سراغ آشپزی برود و با دست دیگری گل ها را آب دهد و در همه این این مراحل در ذهن خود برای خرید فردا لیستی آماده کند و به مهمانی آخر هفته اش فکر کند؟!!!!

هزاران مورد شگفت انگیز از همزمانی کارهای منزل را در یک خانم خانه دار می توان مشاهده نمود. در کنار اینها امروزه شاهد زنانی هستیم که تحصیل کرده اند و اگر چه به سرکار نمی روند و در جامعه شاغل محسوب نمی شوند ، اما در کلاس های موسیقی، ورزشی ، زبان های خارجه ، آشپزی و خیاطی و ... فعال هستند.

روحیه ای قوی و عاطفه ای سرشار از مهر دارند و در بسیاری از این کلاس ها ستاره می شوند ، به راستی اگر زنان اراده کنند می توانند بسیار خلاق باشند و در هر زمینه ای بدرخشند. کافی است تا اعتماد به نفس لازم را پیدا کنند. خب آیا مهارت هایتان را نوشتید؟ ما قصد داریم آنها برای شما به اشتراک بگذاریم.

کار در منزل برای خانم ها

از کجا شروع کنیم؟

گوشی تلفن همراه دارید؟ به اینترنت دسترسی دارید؟ دسترسی به اینها در این روز ها به راحتی خوردن یک لیوان چای دبش عصرانه است. دیگر بهانه ای نداریم. آشپزی فوق العاده تان ، دوخت و دوزتان ، بافتنی زیبایتان ، هر چه که آن ماهرید سوژه ای بسیار عالیست و شما می توانید از آنها برای شروع کسب و کار خانگی تان استفاده کنید .

درون لیستی که تهیه کرده اید ذکر کنید که می توانید چه چیزهایی از آن را برای علاقه مندان آموزش دهید. باشهامت باشید. بدانید تجربه هایتان بسیار مفیدند ، آنها حاصل آزمون و خطاهای چند باره شمایند. هرگز آنها را دست کم نگیرید. ویدئوی ارسالی شما می تواند شامل صدا و تصویر کار دستی شما باشد. این هم باعث آرامش شماست هم اینکه می دانید هیچ مشکلی برای شما به دلیل قرار گرفتن در فضای مجازی و سو استفاده های احتمالی ناشی از آن را نخواهید داشت. آموزش دهید نیاز به فیلمی حرفه ای و تدوین شده نیست. بدانید نتیجه کارتان برای آنهایی که در اینترنت برای یادگیری نیازمندیهایشان به جستجو می پردازند و اغلب به جز متن های کپی و پیست شده تکراری در سایت های مختلف چیزی نمیابند ، مانند طلاست.

در دنیای بی انتهای اینترنت همه چیز به وفور پیدا می شود اما همچنان جای آموزشهای خوب در آن تا حدی خالی است. می توانید برای سهولت کارهای خود را در قسمت های 5 تا 10 دقیقه ای بگنجانید تا رشته کار از دستتان رها نشود.

شما هم می توانید معلم باشید و نقش ما در این بین آن است که مخاطبان شما را به سویتان میفرستیم. روند سایت مهارت من بر این اصل است که شما بتوانید در کنار آموزش دادن راحت و آسان ، کسب درآمدی هم از آموزش هایتان داشته باشید. چرا که به اعتقاد ما مهارت های شخصی ارزش زیادی دارند و باید برای یادگیری آنها هم هزینه پرداخت و هم وقت کافی صرف نمود. نکته جالب دیگر که برایتان لحاظ شده این است که ما سقفی برای کار شما در نظر نگرفته ایم و این شمائید که با توجه به ارزش کارتان آن را قیمت گذاری می کنید.

هنرهای خانگی

چگونه درآمد کسب می کنیم؟

پس از تشکیل کلاس دانش آموزان در آن ثبت نام می کنند و در واقع شما مسئولیت ارائه و آموزش را بر عهده دارید . پرسش و پاسخ دارید و هدف ما از این تعاملات برقراری ارتباط بین مدرس و دانشجو بوده واینکه بتوان جوی صمیمی و در عین حال همراه با پیگیری برای یادگیری ایجاد نمود.

از دیگر مزایای برگزاری کلاس توسط شما این است که آموزش هایتان می تواند به تعداد بی نهایت و در هر زمانی به فروش برسد و به نسبت کار شما و جذب دانش پژوه می توانید به درآمدی که حتی فکرش را هم نمی کنید برسید. پس برای درآمدتان هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در آخر می توانم اضافه کنم که هدف کلی ما ایجاد چرخه ای از یادگیری و آموزش صحیح بین مدرسان و دانش فراگیران بوده است. اینکه آموخته ها و تجاربمان را به یکدیگر انتقال دهیم و از آنان در جهت رشد و بهتر شدن فرآیند زندگی استفاده کنیم .

از نظر " مهارت من" شما خانم های خانه دار از بهترین مدرسان اجتماع هستید ، با شناخت مهارت هایتان آنها را از خانه خود به خانه های دیگران ببرید، آنها را در دیگران پرورش دهید ، مهارت های خانم های دیگر در منزل را بیاموزید و از آنها لذت ببرید. فراموش نکنید هیچکدام از ما کامل نیستیم و وقت ما بسیار ارزشمند است. مهارت من ، مهارت تو و مهارت های ما بسیار با ارزشند ، آنها را دریابیم.

ارسال شده توسط شهلا حیدری در 03-09-1396ارسال نظر